Produkty
Zasoby

Drzwi Ochronne Delta

Drzwi Ochronne DELTA oferowane są jako kompletny zestaw, na który składają się: futryna drewniana z wbudowaną warstwą ołowiu, skrzydło (skrzydła) z zamkiem, klamką i zawiasami, komplety listew ochronnych i maskujących, ościeżnice pozorne, zestaw akcesoriów montażowych (kołki, wkręty, silikon, itp.)

Drzwi ochronne DELTA:

 • gwarantują ciągłość ochrony w świetle skrzydła i obrębie ościeży
 • posiadają lekką a zarazem mocną konstrukcję skrzydła
 • wymagają niewielkich sił do otwarcia skrzydła (spełniają odpowiednie wymogi w tym zakresie)
 • ze skrzydłami o szerokości 110cm mogą być stosowane dla ciągów komunikacyjnych z ruchem łóżkowym pacjentów (wymóg Ministra Zdrowia)
 • są estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości

Skrzydło drzwi zawiera wkładkę ołowianą o grubości 1 do 3 mm Pb (gradacja co 0,5 mm). Ołów umieszczony jest asymetrycznie. Skrzydło montowane jest do futryn w ten sposób, aby warstwa ołowiu znajdowała się jak najbliżej warstwy ołowiu w futrynie. Listwy ochronne (zawierające warstwę ołowianą) montowane są od wewnątrz chronionego pomieszczenia. Rozwiązanie takie umożliwia utworzenie w obszarze otworu drzwiowego ołowianej warstwy ochronnej o gwarantowanej ciągłości.


Schemat labiryntu ochronnego Pb

Skrzydło pokryte jest twardym laminatem o grubości minimum 0,9mm. Obrzeża skrzydła oklejone są okleiną drewnianą. Skrzydła i ościeżnice są fabrycznie pasowane i montowane.

Drzwi ochronne DELTA można montować na dwa sposoby:

 • Montaż za pośrednictwem ościeżnicy pozornej – do ościeży kotwione są deski o grubości 3cm; do tak przygotowanej skrzynki wsuwane są futryny i mocowane za pośrednictwem wkrętów do drewna.

  Montaż za pośrednictwem ościeżnicy pozornej
 • Montaż bezpośredni – Futryny kotwione są bezpośrednio do ościeży za pomocą kotew metalowych; przestrzeń między futryną a powierzchnią ościezy wypełniana jest pianką montażową

  Montaż bezpośredni

Wszystkie seryjne drzwi skrzydłowe mają prześwit użyteczny o wysokości 210cm i mogą być wykonane jako jedno- lub dwuskrzydłowe.

Szerokości drzwi seryjnych są standardowe i wynoszą:

 • jednoskrzydłowe – 60, 70, 80, 90, 110 cm
 • dwuskrzydłowe (seryjnie asymetryczne) – skrzydło zasadnicze z typoszeregu drzwi jednoskrzydłowych, skrzydło pomocnicze o szerokości dowolnej
Skrzydło może być na zamówienie wyposażone w naświetle (okienko) ze szkła ochronnego o odpowiednim ekwiwalencie ołowiu.

Montaż drzwi dokonywany jest po ułożeniu wykładzin. Technologia montażu umożliwia zachowanie czystości i porządku podczas prac, wymaga jednak wcześniejszego (na etapie prac murarskich) przygotowania ościeży zgodnie z wytycznymi budowlanymi.

Na zamówienie produkowane są drzwi o innych wymiarach skrzydeł w maksymalnym prześwicie jednego skrzydła 110x220cm.